Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příspěvky do diskuse

16. 3. 2008

Pro vkládání příspěvků využijte formulář na Komentáře pod tímto příspěvkem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chyba v hlasovacím lístku/platnost volby

P. Hanak,23. 4. 2021 14:21

Hezký den.

Chtěl jsem se zeptat jakou relevanci bude mít volba per rollam "nového" výboru SVJ na základě volby provedené hlasovacím lístkem, kde je chybně uvedeno volebního období?
Zvláště, kdy by měl následovat případný zápis do rejstříku SVJ u KS a jde fakticky o právní akt, stejně jako volba per rollam samotná.

Nemůže nastat situace díky této "formální", ale zásadní chybě, že by následně výsledky volby byly "napadeny", zneplatněny a musely by se opakovat?
Nikde jsem nezaznamenal informaci od výboru SVJ, že došlo k omylu (překlepu) a jak to mají vlastníci řešit, pokud vůbec (nelze provádět následné opravy/úpravy v hlasovacích lístcích po volbě /další v emailu/).
Děkuji za odpověď.

topné konundrum

Jan Kořístek,21. 3. 2021 20:12

493
Dobrý den, obracím se do této diskuse s prostým dotazem. Exisutje logický důvod, proč během této topné sezóny radiátory na severní straně ve srovnání s jížní stranou topí značně podprůměrně a některé dny netopí vůbec? Samozřejmě jsou odvzdušněné v nejvyšším patře. Je možné, že někdo předělával staré radiátory a zapomenul to nahlásit?
Děkuji za vysvětlení a rozřešení mého dilematu.

Ztracen klíč

Jakub Pištora,10. 2. 2021 18:38

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kam se obrátit když jsem ztratil klíč od schránky a nahradni už nemam ? Děkuji za odpověď.

Re: Ztracen klíč

SVJ,10. 2. 2021 19:05

Dobrý den,
na svjlonkova492@seznam.cz zašlete kontak na sebe.

Podpis/parafa jako osobní údaj - GDPR

Valášek Pavel,26. 12. 2020 11:43

Hezký den. Ač mi dotoho vůbec nic není, neb nejsem ve Vašem SVJ, ale byl jsem na návštěvě u známých a všiml jsem si, že na nástěnce požadujete po vlastnících stvrzením vlastnoručním podpisem (parafa), správnost údajů - počet osob v BJ...A v tomto případě jde o tzv. biometrický podpis, který je považován za osobní údaj ve vztahu k ochraně osobních údajů (GDPR) a jako V SVJ jste odpovědní zabezpečit...

Informace po přistěhovani do bytu č. 6.l

Václav Svoboda byt Lonkova 490 byt 6. ,16. 11. 2020 18:19

Dobrý den. Prosím o informaci zda existuje spolecna anténa pro příjem TV digitálního vysílání .Dale prosim o informaci jakym způsobem je možné připojení k internetu. Předem děkuji za radu Svoboda. Tel.775364660 e-mail svovaclav@seznam.cz.

Prádelna v patře

Anonym,5. 3. 2020 8:39

Dobrý den, mám pouze malý anonymní dotaz. Je normální a přípustné, aby si někdo zřídil (např. v 6. patře bytového domu) prádelnu? Jen na odůvodnění. V patře nad námi denně, včetně sobot, nedělí, ale i svátků (Vánoce, Nový rok atd.) běží pračka nebo pračky. Toto se děje zejména v ranních a večerních hodinách, a to i po 22. hodině. Můj pocit z toho je, že majitel(ka) bytu (mimochodem bydlí v bytě max. 2 osoby) nepere pouze pro sebe...(dočetl jsem se, že se to dělá i tzv. na kšeft pro nasmlouvané firmy - nemohu dokázat, proto píši anonymně) a podle toho, že vždy večer a brzy ráno, zřejmě si pro tento účel zřídil(a) zvláštní, zvýhodněnou sazbu na elektřinu. Bohužel nemohu nic dokázat, pouze každodenní (obzvláště večerní ) hučení pračky, které je slyšet i přes zapnutý televizor. Prosím, toto je jen dotaz - možno považovat za všeobecný. V případě, že by takové jednání bylo v rozporu se stanovami nebo usneseními družstva, prosím o vyvěšení upozornění pro takovéto "podnikatele" na nástěnky v jednotlivých vchodech. Děkuji

Revize společné elektroinstalace

Hanák P.,11. 1. 2020 13:56

Vážený výbore,
tímto se dotazuji:kdy byla naposledy prováděna revize elekroinstalace rozvodů ve společných prostorách/rozvodných skříních a to i tzv. za plombou? (až do bodů, k hlavnímu jističi, kdy je dále rozvod v "gesci" majitele BJ).
Má otázka vychází ze "zjištění" stavu v rozvaděči do bytů elektrikářem, když jsme si nechávali vyměnit hlavní jističe. Ač se ptám v části "diskuse", měl by dotaz býti spíše v hlášení závad, neb předpokládám, že v rozvaděčích BJ bude stav obdobný jako byl u nás na patře. Děkuji Vám za odpověď.

Re: Revize společné elektroinstalace

SVJ,13. 1. 2020 19:17

Dobrý den,
revize elektro byla provedena od 2.9.2016 do 5.10.2016 a příští revize by měla být hotová do 31.8.2021.
Revize je k nahlédnuti v kanceláři SVJ a opakuje se po pěti letech.
S pozdravem

Re: Re: Revize společné elektroinstalace

Hanák P,1. 2. 2020 16:24

LOL...zpráva z revize je jedna věc, a zda byla provedena kontrola, revize a hlavně servis - dotažení šroubů např. na svorkovnicích (společný majetek ve stoupačkách), ale i přívodů na jističích (majetek vlastníka) je věc druhá. Také jsem nevěděl, že "zub času" funguje i zde (naštěstí ještě nevznikl požár, viděl jsem náš a sousedův přiškvařený jistič díky nedotaženým šroubům. Doporučuji upozornit na schůzi na možný problém a riziko). A LOL, proto, protože revize asi v rozvodných skříních na patrech všude neproběhla, že? Proč? "Některá pečetění" proběhla více než před pěti lety - před revizí, tzn., že "oko" elektrikáře-revizáka...No nic.

Kouření ve sklepě ve č.492

Nespěšná,6. 1. 2019 14:36

Dobrý den, chtěli bychom upozornit,že ve vchodě č.492 ve sklepě je cítit cigaretový kouř.Nájemník z bytové jednotky č.8 tam chodí s přáteli kouřit.Tímto bychom chtěli poprosit o vyřešení této nepříjemnosti z důvodu nebezpečí požáru a zápachu na veřejných prostorách Děkujeme

Re: Kouření ve sklepě ve č.492

Hanák,25. 3. 2019 23:24

nejen, že se kouří ve sklepě /dle zápachu někdy i "tráva"/ ale i krade společný majetek. Jsem si jist, že již minulý týden nebyl ve sklepě hasící přístroj a týden před tím nejsem si tedy jist, ale minimálně snad v pondělí tam ještě byl (tedy pokud jste ho nedávali na revizi).

Re: Re: Kouření ve sklepě ve č.492

SVJ,26. 3. 2019 6:09

Dobrý den,
probíhá kontrola společných prostor a revize hasicího zařízení.

Re: Re: Re: Kouření ve sklepě ve č.492

Hanák P.,27. 3. 2019 8:57

Hezký den. Byli byste tak laskavi a zveřejnili "výstupy a závěry" Vašich kontrolních zjištění společných prostor na stránky SVJ. Děkuji.

Deratizace

Marta Vitochová,7. 8. 2018 8:25

Dobrý den, dnes přišla informace o provedené deratizaci za severní straně a informace o problémech s krysími dírami na jižní straně:
***
From: DESTROL deratizace <deratizace@destrol.cz>
Sent: Monday, August 6, 2018 2:04 PM
Dobrý den,

lokalita dnes navštívena. V případě výskytu za kontejnerovým stáním provedena aplikace nástrahy přímo do nor včetně bezpečnostního zahrnutí zeminou. Kontrola bude provedena za 2 dny. Zároveň prosím v rámci svozu o zajištění kontroly přítomnosti spodních vypouštěcích zátek na kontejnerech v tomto stání.
Co se týče propadů kolem šachty kanalizace na jižní straně domu, tak tam byla provedena aplikace nástrahy přímo do šachty. Příčinou tohoto stavu (již několik let se opakujícího) je špatný technický stav šachty kanalizační přípojky (otvory, kterými hlodavci migrují na povrch a zároveň shrabují zeminu do kanalizace jsou zřetelně viditelné po otevření poklopu). Pro trvalejší výsledek bude nutné, aby si vlastník kanalizační přípojky opravil své zařízení. Kontrola za týden.

S pozdravem
Strolený
******

Zároveň bylo přeposláno ohlašovateli podnětu ÚMO Pardubice II a SmP-Odpady a.s. pro doplnění spodních zátek na kontejnery.

******
Deratizační firma zjistila, že na jižní straně se pravděpodobně jedná o poškozenou kanalizační přípojku k domu a bez její opravy se bude problém neustále opakovat. Majitelem přípojky je pravděpodobně vlastník připojené nemovitosti.

*****

Odpověď na anonym - komunální odpad

Marta Vitochová,30. 7. 2018 9:03

Vážení vlastníci, minulý týden jsme obdrželi anonymní dopis ohledně krys u popelnic. Dopis nelze zkopírovat, takže uvádím jeho přepis:
"Prosím, je nutné zabezpečit derazitaci stavby popelnice!
- za zadní stranou jsou nory krys;
- z celé plochy je potřeba odstranit velké množství střepů;
- je nutné vydesinfikovat celou plochu pod popelnicemi, za vlhka smrdí močí krys;
- je nutné zaezpečit odborné ošetření v rámci OHS Pce (nebezpečná situace).
Není na co čekat, děkuji."

=> Již letos v lednu jsme žádali odbor životního prostředí o deratizaci, jak na severní, tak na jižní straně našeho domu. Tato deratizace sice byla provedena, díry zasypány, ale po několika týdnech se díry objevily znova.
V pátek 27.7. jsem opět požádala přes odbor životního prostředí v Polabinách o vyřešení problému s krysami u našich popelnic a přeposlala jsem i anonymní dopis. Celá věc byla předána k vyřešení na Magistrát města Pardubice. Kompetentní osoba, Bc Slach, je v současné době na dovolené, takže čekáme na jeho návrat.

Revitalizace

Antonín Rod,8. 6. 2018 12:34

Vážení,
kdyby jste v autoservisu dostali opravené auto s položkou „Oprava auta“ a účet 50 000,- kč bez toho aby jste věděli co Vám konkrétně opravili, za kolik a proč to opravovali, asi by se Vám to nelíbilo.
Akce „Revitalizace“ mi připadá podobně.

Tedy konkrétně:

Výbor potřebuje odsouhlasit navýšení FO a v pozvánce je popsán důsledek velmi podrobně. Každému je jasné co to finančně obnáší.
Revitalizace, o které chce výbor hlasovat není nikterak v pozvánce rozepsána, což se vymyká našim zvyklostem. Okna máme odsouhlaseny, kamery, společné balkony a nátěr fasády, takže do hlasování nepatří. Je tu fasáda a zateplení, balkony, hydroizolace chodníku, dveře, ….Pro ANO nebo NE je důležitý způsob a hlavně financování. Co se bude konkrétně dělat a za kolik, kolik zaplatíme bance na na úrocích.
Očekávám, že budeme seznámeni s jednotlivými položkami revitalizace, se zdůvodněním opravy, jejím rozsahem a cenou a návratností této investice.Tyto základní údaje nám nebyly předloženy, není tedy možné zodpovědně hlasovat. Budeme hlasovat o jednotlivých (dílčích) opravách, jakožto o plánu oprav? Mimo oken, schodišťových balkonů, nátěru fasády a kamer?
V tom případě by měl výbor předložit cenový rozsah jednotlivě a v tom duchu zpracovat i hlasovací lístek.
Bude při tomto hlasování o plánu oprav i opatření proti největšímu úniku tepla - tj. suterén? Nikde se o tom v pozvánce nepíše. Zapomnělo se?

V roce 2012 v návrhu na opravy byla výměna dveří a oken (vchody 489 a 490) společných balkonových prostor s vyzdívkou pod současnými okny, takže ani balkony do hlasování nepatří.

Na základě jakých měření došel výbor k rozhodnutí zateplit obvodní plášť? Fasáda se neloupe, neodpadává, je pouze vybledlá (a tlouštka pláště není směrodatný parametr). Uvažujme tedy pouze o nátěru, nebo umytí tlakovou vodou.

Předpokládám, že na tak velkou akci bude vypsáno několik výběrových řízení ( první na projekt).

Dočetl jsem se že: je vysoká pravděpodobnost (tedy nic jistého) získání státní dotace ve výši 30% na uznatelné náklady- které to jsou a které do toho nepatří ? Kolik korun tedy v rámci celé akce dostaneme?

V pozvánce jsem si přečetl otázky na které by měla odpovídat firma Švamberk. Proč? Na tyto otázky byl měl odpovídat výbor. Jedná se přece o finance SVJ.

Předpokládám, že výbor předloží jasný návrh na kompenzace již provedených úprav, které si majitelé udělali na vlastní náklady.

Antonín Rod

Úklid - společné prostory/balkony

P. Hanák,11. 4. 2018 11:04

Hezký den. Vchod 492 - bylo by vhodné, alespoň 1x za rok provést zametení/vymetení/kontrolu/přístupnost balkonů. Na co nyní narážím, na balkon mezi 7 a 8 patrem, kde již nějakou dobu chybí klika k otevření dveří. Balkon je plný holubího trusu, sklenic s nedopalky apod. (samozřejmě nikomu z výboru to nevadí, minimálně ta klika dveří k "únikovému/evakuačnímu místu"). Krom toho, že se obyvatelé bytu č.15 přesunuli házet "vajgly" o balkon níže (po upozornění již nedopalky odhazují na trávník a vše je OK.)

Úklid

Karešová,24. 1. 2018 17:42

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, proč v roce 2017 nebyly umyty nejen okna ve společných prostorách?!

Re: Úklid

Hejhalova Lenka,24. 1. 2018 18:25

Okna na schodišti byla umytá podle harmonogramu v měsíci září ve vchodech 491, 492, 493, 494.
Ve vchodech 489 a 490 nebyla umyta z důvodu rekonstrukce vchodů. Budou umytá nyní po dokončení rekonstrukce. Hejhalová