Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příspěvky do diskuse

16. 3. 2008

Pro vkládání příspěvků využijte formulář na Komentáře pod tímto příspěvkem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prádelna v patře

Anonym,5. 3. 2020 8:39

Dobrý den, mám pouze malý anonymní dotaz. Je normální a přípustné, aby si někdo zřídil (např. v 6. patře bytového domu) prádelnu? Jen na odůvodnění. V patře nad námi denně, včetně sobot, nedělí, ale i svátků (Vánoce, Nový rok atd.) běží pračka nebo pračky. Toto se děje zejména v ranních a večerních hodinách, a to i po 22. hodině. Můj pocit z toho je, že majitel(ka) bytu (mimochodem bydlí v bytě max. 2 osoby) nepere pouze pro sebe...(dočetl jsem se, že se to dělá i tzv. na kšeft pro nasmlouvané firmy - nemohu dokázat, proto píši anonymně) a podle toho, že vždy večer a brzy ráno, zřejmě si pro tento účel zřídil(a) zvláštní, zvýhodněnou sazbu na elektřinu. Bohužel nemohu nic dokázat, pouze každodenní (obzvláště večerní ) hučení pračky, které je slyšet i přes zapnutý televizor. Prosím, toto je jen dotaz - možno považovat za všeobecný. V případě, že by takové jednání bylo v rozporu se stanovami nebo usneseními družstva, prosím o vyvěšení upozornění pro takovéto "podnikatele" na nástěnky v jednotlivých vchodech. Děkuji

Revize společné elektroinstalace

Hanák P.,11. 1. 2020 13:56

Vážený výbore,
tímto se dotazuji:kdy byla naposledy prováděna revize elekroinstalace rozvodů ve společných prostorách/rozvodných skříních a to i tzv. za plombou? (až do bodů, k hlavnímu jističi, kdy je dále rozvod v "gesci" majitele BJ).
Má otázka vychází ze "zjištění" stavu v rozvaděči do bytů elektrikářem, když jsme si nechávali vyměnit hlavní jističe. Ač se ptám v části "diskuse", měl by dotaz býti spíše v hlášení závad, neb předpokládám, že v rozvaděčích BJ bude stav obdobný jako byl u nás na patře. Děkuji Vám za odpověď.

Re: Revize společné elektroinstalace

SVJ,13. 1. 2020 19:17

Dobrý den,
revize elektro byla provedena od 2.9.2016 do 5.10.2016 a příští revize by měla být hotová do 31.8.2021.
Revize je k nahlédnuti v kanceláři SVJ a opakuje se po pěti letech.
S pozdravem

Re: Re: Revize společné elektroinstalace

Hanák P,1. 2. 2020 16:24

LOL...zpráva z revize je jedna věc, a zda byla provedena kontrola, revize a hlavně servis - dotažení šroubů např. na svorkovnicích (společný majetek ve stoupačkách), ale i přívodů na jističích (majetek vlastníka) je věc druhá. Také jsem nevěděl, že "zub času" funguje i zde (naštěstí ještě nevznikl požár, viděl jsem náš a sousedův přiškvařený jistič díky nedotaženým šroubům. Doporučuji upozornit na schůzi na možný problém a riziko). A LOL, proto, protože revize asi v rozvodných skříních na patrech všude neproběhla, že? Proč? "Některá pečetění" proběhla více než před pěti lety - před revizí, tzn., že "oko" elektrikáře-revizáka...No nic.

Kouření ve sklepě ve č.492

Nespěšná,6. 1. 2019 14:36

Dobrý den, chtěli bychom upozornit,že ve vchodě č.492 ve sklepě je cítit cigaretový kouř.Nájemník z bytové jednotky č.8 tam chodí s přáteli kouřit.Tímto bychom chtěli poprosit o vyřešení této nepříjemnosti z důvodu nebezpečí požáru a zápachu na veřejných prostorách Děkujeme

Re: Kouření ve sklepě ve č.492

Hanák,25. 3. 2019 23:24

nejen, že se kouří ve sklepě /dle zápachu někdy i "tráva"/ ale i krade společný majetek. Jsem si jist, že již minulý týden nebyl ve sklepě hasící přístroj a týden před tím nejsem si tedy jist, ale minimálně snad v pondělí tam ještě byl (tedy pokud jste ho nedávali na revizi).

Re: Re: Kouření ve sklepě ve č.492

SVJ,26. 3. 2019 6:09

Dobrý den,
probíhá kontrola společných prostor a revize hasicího zařízení.

Re: Re: Re: Kouření ve sklepě ve č.492

Hanák P.,27. 3. 2019 8:57

Hezký den. Byli byste tak laskavi a zveřejnili "výstupy a závěry" Vašich kontrolních zjištění společných prostor na stránky SVJ. Děkuji.

Deratizace

Marta Vitochová,7. 8. 2018 8:25

Dobrý den, dnes přišla informace o provedené deratizaci za severní straně a informace o problémech s krysími dírami na jižní straně:
***
From: DESTROL deratizace <deratizace@destrol.cz>
Sent: Monday, August 6, 2018 2:04 PM
Dobrý den,

lokalita dnes navštívena. V případě výskytu za kontejnerovým stáním provedena aplikace nástrahy přímo do nor včetně bezpečnostního zahrnutí zeminou. Kontrola bude provedena za 2 dny. Zároveň prosím v rámci svozu o zajištění kontroly přítomnosti spodních vypouštěcích zátek na kontejnerech v tomto stání.
Co se týče propadů kolem šachty kanalizace na jižní straně domu, tak tam byla provedena aplikace nástrahy přímo do šachty. Příčinou tohoto stavu (již několik let se opakujícího) je špatný technický stav šachty kanalizační přípojky (otvory, kterými hlodavci migrují na povrch a zároveň shrabují zeminu do kanalizace jsou zřetelně viditelné po otevření poklopu). Pro trvalejší výsledek bude nutné, aby si vlastník kanalizační přípojky opravil své zařízení. Kontrola za týden.

S pozdravem
Strolený
******

Zároveň bylo přeposláno ohlašovateli podnětu ÚMO Pardubice II a SmP-Odpady a.s. pro doplnění spodních zátek na kontejnery.

******
Deratizační firma zjistila, že na jižní straně se pravděpodobně jedná o poškozenou kanalizační přípojku k domu a bez její opravy se bude problém neustále opakovat. Majitelem přípojky je pravděpodobně vlastník připojené nemovitosti.

*****

Odpověď na anonym - komunální odpad

Marta Vitochová,30. 7. 2018 9:03

Vážení vlastníci, minulý týden jsme obdrželi anonymní dopis ohledně krys u popelnic. Dopis nelze zkopírovat, takže uvádím jeho přepis:
"Prosím, je nutné zabezpečit derazitaci stavby popelnice!
- za zadní stranou jsou nory krys;
- z celé plochy je potřeba odstranit velké množství střepů;
- je nutné vydesinfikovat celou plochu pod popelnicemi, za vlhka smrdí močí krys;
- je nutné zaezpečit odborné ošetření v rámci OHS Pce (nebezpečná situace).
Není na co čekat, děkuji."

=> Již letos v lednu jsme žádali odbor životního prostředí o deratizaci, jak na severní, tak na jižní straně našeho domu. Tato deratizace sice byla provedena, díry zasypány, ale po několika týdnech se díry objevily znova.
V pátek 27.7. jsem opět požádala přes odbor životního prostředí v Polabinách o vyřešení problému s krysami u našich popelnic a přeposlala jsem i anonymní dopis. Celá věc byla předána k vyřešení na Magistrát města Pardubice. Kompetentní osoba, Bc Slach, je v současné době na dovolené, takže čekáme na jeho návrat.

Revitalizace

Antonín Rod,8. 6. 2018 12:34

Vážení,
kdyby jste v autoservisu dostali opravené auto s položkou „Oprava auta“ a účet 50 000,- kč bez toho aby jste věděli co Vám konkrétně opravili, za kolik a proč to opravovali, asi by se Vám to nelíbilo.
Akce „Revitalizace“ mi připadá podobně.

Tedy konkrétně:

Výbor potřebuje odsouhlasit navýšení FO a v pozvánce je popsán důsledek velmi podrobně. Každému je jasné co to finančně obnáší.
Revitalizace, o které chce výbor hlasovat není nikterak v pozvánce rozepsána, což se vymyká našim zvyklostem. Okna máme odsouhlaseny, kamery, společné balkony a nátěr fasády, takže do hlasování nepatří. Je tu fasáda a zateplení, balkony, hydroizolace chodníku, dveře, ….Pro ANO nebo NE je důležitý způsob a hlavně financování. Co se bude konkrétně dělat a za kolik, kolik zaplatíme bance na na úrocích.
Očekávám, že budeme seznámeni s jednotlivými položkami revitalizace, se zdůvodněním opravy, jejím rozsahem a cenou a návratností této investice.Tyto základní údaje nám nebyly předloženy, není tedy možné zodpovědně hlasovat. Budeme hlasovat o jednotlivých (dílčích) opravách, jakožto o plánu oprav? Mimo oken, schodišťových balkonů, nátěru fasády a kamer?
V tom případě by měl výbor předložit cenový rozsah jednotlivě a v tom duchu zpracovat i hlasovací lístek.
Bude při tomto hlasování o plánu oprav i opatření proti největšímu úniku tepla - tj. suterén? Nikde se o tom v pozvánce nepíše. Zapomnělo se?

V roce 2012 v návrhu na opravy byla výměna dveří a oken (vchody 489 a 490) společných balkonových prostor s vyzdívkou pod současnými okny, takže ani balkony do hlasování nepatří.

Na základě jakých měření došel výbor k rozhodnutí zateplit obvodní plášť? Fasáda se neloupe, neodpadává, je pouze vybledlá (a tlouštka pláště není směrodatný parametr). Uvažujme tedy pouze o nátěru, nebo umytí tlakovou vodou.

Předpokládám, že na tak velkou akci bude vypsáno několik výběrových řízení ( první na projekt).

Dočetl jsem se že: je vysoká pravděpodobnost (tedy nic jistého) získání státní dotace ve výši 30% na uznatelné náklady- které to jsou a které do toho nepatří ? Kolik korun tedy v rámci celé akce dostaneme?

V pozvánce jsem si přečetl otázky na které by měla odpovídat firma Švamberk. Proč? Na tyto otázky byl měl odpovídat výbor. Jedná se přece o finance SVJ.

Předpokládám, že výbor předloží jasný návrh na kompenzace již provedených úprav, které si majitelé udělali na vlastní náklady.

Antonín Rod

Úklid - společné prostory/balkony

P. Hanák,11. 4. 2018 11:04

Hezký den. Vchod 492 - bylo by vhodné, alespoň 1x za rok provést zametení/vymetení/kontrolu/přístupnost balkonů. Na co nyní narážím, na balkon mezi 7 a 8 patrem, kde již nějakou dobu chybí klika k otevření dveří. Balkon je plný holubího trusu, sklenic s nedopalky apod. (samozřejmě nikomu z výboru to nevadí, minimálně ta klika dveří k "únikovému/evakuačnímu místu"). Krom toho, že se obyvatelé bytu č.15 přesunuli házet "vajgly" o balkon níže (po upozornění již nedopalky odhazují na trávník a vše je OK.)

Úklid

Karešová,24. 1. 2018 17:42

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, proč v roce 2017 nebyly umyty nejen okna ve společných prostorách?!

Re: Úklid

Hejhalova Lenka,24. 1. 2018 18:25

Okna na schodišti byla umytá podle harmonogramu v měsíci září ve vchodech 491, 492, 493, 494.
Ve vchodech 489 a 490 nebyla umyta z důvodu rekonstrukce vchodů. Budou umytá nyní po dokončení rekonstrukce. Hejhalová

Re: Úklid

SVJ,24. 1. 2018 19:48

Dobrý den,

bylo to z důvodu rekonstrukce.

Děkuji

Renovace vchodu

Petr Kubeš,7. 11. 2017 15:07

Vážený pane Urban,
Vybourání betonového schodiště se jaksi bez hluku neobejde. Ale to snad bylo jasné každému již v době, kdy se shromáždění vlastníků rozhodovalo, a hlasováním rekonstrukci odsouhlasilo. Hlasování předcházela (jako vždy) diskuse. Škoda, že jste tehdy nic nenamítal.
Co se týče vody na stěně suterénu v roce 2010, bylo dlouho těžké zjistit příčinu. Proto jme objednali firmu Metherm, jejíž pracovník odhalil zdroj. Teprve po odstranění příčiny ve vaší koupelně (vzpomínáte?) bylo možné provést opravu stěny. Požadovanou úhradu 632,50Kč bych nebral jako křivdu.
A na závěr - výbor nečiní žádná závažná rozhodnutí sám o sobě, ale řídí se vůlí většiny vlastníků. Ta je dána výsledkem hlasování na každoroční schůzi obvykle v prvním/druhém kvartále roku. Vyjádřit svůj názor v diskusi před hlasováním je jistě smysluplnější než rozesílání mailů.
Jistě se mnou souhlasíte.
S pozdravem
Petr Kubeš

Re: Renovace vchodu

Pavel,9. 11. 2017 22:17

Vážení Kubešovi, chápu zlobu pana Urbance (i když, musí se to udělat, a bez omezení to prostě nejde), jste členové výboru SVJ a důrazně vám připomínám, že jste námi vlastníky placeni, a né málo v poměru 5 členů výboru, 24 let existence našeho domu k poměru provedených "úkonů"! - ale to se opakuji a již to zde v diskusi bylo zmíněno. Informování vlastníků během roku (mezi schůzemi) co se s domem děje, co se událo atd. je mizivá, aktuálnost a informační hodnota webových stránek je mizivá, relevantně reagovat a odpovídat zde na na našich stránkách to je pro vás též zátěž, ale to se jen opakuji...viz příspěvky z minulosti a nyní třeba p. Urbance...vaše výmluvy. "Machrujete", jak během 24 let zabezpečujete beze sporu zásadní stavbu (krom tedy výtahů, vchodů) a běžná, "každodenní" údržba i podle stanov, to už bychom po vás chtěli moc, že? běžná údržba, úklid společných prostor. Kdy se naposledy zametly sklepy, umyla okna, pořádně vyčistily podlahy/schody/utřely skříně s rozvody? Asi by bylo lepší, Kubešovi! než se tady panu Urbancovi a dalším vymlouvali, jak to nejde, vyražte po našem domě, no třeba vydrhnout schody!

Re: Renovace vchodu

Zdeněk Urbanec,1. 12. 2017 13:03

Pane Kubeši,

z mých předcházejících příspěvků účelově vytahujete jen to, co potřebujete. Jestli budete číst pořádně, tak jsem tam jasně napsal, že mi žádné stavební úpravy nevadí a nejsem sakra malý kluk, abych nepochopil, že bourání betonu dělá hluk, ale když mi tady vrtají v sedm večer a já jak idiot je jdu požádat, jestli by toho mohli už nechat, protože jdu uložit dítě do postele, tak se na mě dívají jako kdybych spadl z marsu a stejně dál pokračují. Příště Vám je tam pošlu přímo do patra, ať víte jaký je to kravál. Jen jsem chtěl upozornit na následky zpoždění dané stavby, že logicky se to bude dohánět v době, která není obvyklá (večery, víkendy). To v té Vaší diskuzi určitě zaznělo, že pane Kubeši!!?Zase jste mi neřekl nic, co nevím, akorát se mě tady snažíte uchlácholit jak nic nejde.
Situaci kolem vody na stěně už se vracet nebudu, věřte mi, že teď bych to řešil úplně jinak. jedná se mi o princip a hlavně tato situace z roku 2010 nemá absolutně žádnou souvislost s tím, na co Vás chci celou dobu upozornit.

Renovace vchodu

Urbanec,4. 11. 2017 14:09

Vážený výbore SVJ,

doufám, že si uvědomujete co za následek dané zpoždění má, vrtání ve večerních hodinách a o víkendu by jistě nebylo příjemné ani pro Vás a nebo Vám je to jedno, protože hluk z této rádoby renovace neslyšíte.Malé dítě, které v daných hodinách je zvyklé spát, nemůže, protože se někdo snaží dohonit něco, co se pokazilo. Předpokládám, že objednatelem stavby jste Vy, a takovéto věci jste měly předpokládat. Až se zase příště pustíte do nějaké rekonstrukce, najměte si firmu, která za Vás udělá veškerou dokumentaci.Raději kdybyste místo "debilních" důrazných upozornění, které visí skoro na každých dveří, daly oznámení, že tyto hlučné práce budou prováděny i o víkendu, udělaly byste to nejrozumnější, co jste doposud v tomto udělat mohly!!!
Velice rád bych Vám přál se dostat do situace, kdy po náročné práci posloucháte tříhodinové vrtání a bouchání, a když si konečně chcete o víkendu odpočinout, nemůžete, protože to samozřejmě pokračuje. Fakt skvělá práce!!!

Re: Renovace vchodu

SVJ,5. 11. 2017 18:19

Pane Urbanec,

když voda od Vás natekla do suterénu a výbor situaci řešil, také jsme k problému přistupovali v klidu. Zloba nic neřeší.
Jistě je velmi nepříjemné, když nemáme svůj klídek. Noční klid začíná podle stanov a zvyklostí v 22 hod. To je respektováno. Zpoždění v předání stavby vzniklo proto, že prováděcí firma přišla s úsporným řešením a výbor ho akceptoval. Projektant doplnil a upravil projektovou dokumentaci. Tím vzniklo zdržení a termín dokončení je 30.11.2017. Každá rekonstrukce je náročná stavba. Při demolici čekáte, co se pod ní objeví - to co má být podle původních projektů - nebo komplikace. S tím se musí při stavbě počítat. Též hluk, prach,omezení, pracovní přesčasy. Tato rekonstrukce byla povolena stavebním úřadem a schválena většinou přítomných hlasů na schůzi Společenství.
Upozornění (podle Vás debilní), že nemáte vstupovat na staveniště, by mělo být pro všechny samozřejmostí a platí i pro Vás a to i ve večerních hodinách. To, jak jsem si všimla, ignorujete. Tato "debilní" upozornění znamenají, že na staveništi se bude pracovat a je třeba to přijmout. Někdy i duševně se na to připravit. Snad špunty do uší. V domě provádějí rekonstrukce i uživatelé bytů a na ně je třeba se obracet o víkendu. O víkendu firma pracuje z důvodu dodržení termínu zakázky.
I já slyším hluk, ale snažím se na něho se nesoustřeďovat. Zvykla jsem si na starty letadel, splachování WC, pláč dětí.
Doufám, že nejen Vám jsem vysvětlila situaci a některé mylné vize a předpoklady.
Odsouhlasilo se, že se to udělá, tak musíme vydržet újmu, která z toho plyne.
Děkuji za Váš podnět. Kubešová - člen výboru